Yaşam

98 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı ‘çocuk mahkemesinde’ yargılanacak

98 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı ‘çocuk mahkemesinde’ yargılanacak. Nazitoplama kampı muhafızı, HolokostMağdurlar ve hayatta kalanlar için adaletin sağlanmasına yönelik bir dizi girişimin ardından cinayete katılımyapmakla suçlanıyor.

İD Gregory F98 yaşındaki kişi şöyle tanımlandı: 1943-1945yılların ortasında Berlin’in kuzeyinde SachsenhausenKampta bekçi olarak çalıştığı belirtildi.

Giessen’deki eyalet savcılardava açılması halinde ise yaşı nedeniyle işlendiği iddia edilen hataların işlendiği ifade edilmiştir. çocuk mahkemesinde Göreceğini söyledi. Duruşmanın, çocuk hukuku uyarınca, adamın ikametgahına yakın olan Hanau’da yapılması bekleniyor.

Giessen başsavcısı Der Spiegel’e konuşuyor Thomas Hauburger, “Suçların işlendiği sırada henüz ergenlik çağında olan bir Alman vatandaşı olan bu adam, binlerce mahkumun vahşice ve haince öldürülmesine yardım etmekle suçlanıyor.” söz konusu. Hauburger, Gregor F.’nin psikiyatristler tarafından yargılayıcı olduğuna karar verildiğini belirterek, ‘ kısıtlamalarla denenmeye uygun’Karar verildi dedi.

çok önce 2021100 yıllık eski Nazi toplama kampı kaleciyargılanıyordu. Nazi SS muhafızıGörev olarak üstlendiği görev nedeniyle cinayete katılmakla suçlanan ve cinayete katılmaktan 3 bin 518 kez yargılanan sanığın duruşması, organizasyon gerekçeleriyle Brandenburg’daki bir cezaevinin spor salonuna taşındı. Neuruppin İlçe MahkemesiAlman zımni kurallarına göre adı yalnızca Josef S olarak tanımlanan şüphelinin, 1942-1945 ortalarında Nazi partisinin paramiliter kanadının bir üyesi olduğu belirlendi. Sachsenhausen’deÇalıştığı iddia edildi.

emethaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu