Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler’den ‘Milli Vefa’ sürüyor

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘Milli Vefa Projesi’ ile ihtiyaç sahibi olan ancak temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve kendi öz bakımını yapamayan yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı olan vatandaşları yalnız bırakmıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu yıl 7 bini aşkın işçi ile 127 bini aşkın yaşlı ve engelli vatandaşın barınmadaki temel ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini belirterek, “Ekiplerimiz düzenli olarak evlerini ziyaret ediyor. vatandaşlarımızın ev ve kişisel temizliklerini sağlamak. Bu doğrultuda ulusal programa dönüştürülen ve ülke çapında uygulanan Vefa Projesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına periyodik olarak kaynak aktarıyoruz.

Milli Vefa Projesi kapsamında öncelik sırasının ihtiyaç sahibi vatandaşlara olduğunu belirten Bakan Göktaş, “Asrın Türkiye vizyonuyla kimseyi geride bırakmayan toplum anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda Milli Vefa Projemiz ile yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kişisel bakım temel ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan 60 yaş üstü bireylerin yaşadığı hanelerde ve %40 ve üzerinde engelli raporu bulunan bireylerin bulunduğu hanelerde ihtiyaçları karşılıyoruz.”

Her vatandaşın ihtiyacını karşılayacak şekilde sosyal hizmet faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Bu kapsamda onlara yönelik sosyal hizmet modellerimizi daha titiz, daha şefkatli ve daha sevecen bir şekilde sürdüreceğiz.”

atabey-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu