Haber

Anıtkabir’de ilk kez el sıkıştılar! Özgür Özel’den “Cumhurbaşkanı Erdoğan iyi dileklerini iletti mi?” Sorunun cevabı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen devlet töreniyle anıldı. Parti genel başkanlarının da katıldığı törende Özgür Özel, CHP Genel Başkanı olarak ilk kez Anıtkabir’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la el sıkıştı. İddiaya ilişkin ise “Erdoğan iyi dileklerini iletti mi?” Özel, soruya “Merhaba dedik. Sadece el sıkıştık” yanıtını verdi.

KAMU GÖREVLİLERİ ANITKABİR’DEYDİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen resmi törenle anıldı. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kabine üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üst yargı organlarının liderleri, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi katıldı. siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet mensupları. Yetkilileri katıldı.

EL YÜRÜYÜŞ GÖRÜNTÜSÜ BÜYÜK SES ÇIKARDI

CHP lideri Özgür Özel, başkanlığı aldıktan sonra ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Anıtkabir’de el sıkışırken, ortaya çıkan görüntü büyük ses getirdi.

ÖZEL: MERHABA İSTEDİK, SADECE EL SIKIŞTIK

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, “Cumhurbaşkanı Erdoğan tokalaşma sırasında iyi dileklerini iletti mi?” “Merhaba dedik. Sadece el sıkıştık” diye yanıt verdi.

“MERAL HANIM’I GÖRMEDİM, ÜZÜLDÜM”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşüp görüşmediği yönündeki soruya Özel, “Meral Hanım’ı göremedim. O tarafa dönemedim, kalabalıktı. O yüzden üzüldüm, demek istedim.” Merhaba Meram Hanım’a.”

“BAHÇELİ HATIR İSTEDİ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine iyi dileklerde bulunup bulunmadığı sorulduğunda ise şöyle konuştu: “Devlet Bey’e merhaba dedik. Hayırlarını istedik. 10 Kasım olduğu için yas günüdür. Yine görüşme fırsatı bulduk. Burada daha önce birlikte çalıştığımız birçok arkadaşımızla birlikte ancak Cumhuriyetin 100. yılında “10 Kasım’daki bu büyük yasta, siyasi parti farklılıklarının ve siyasi rekabetlerin olmadığı bir ortamda bulunmak gerekiyor. Ata’nın huzurunda hiçbir siyasi rekabet olmayacak” diye yanıtladı.

aglasunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu