Haber

Beşiktaş’ta 5’inci kattan düşen bebek kurtarılamadı

İstanbul Beşiktaş’ta kan donduran olay yaşandı.

Gayrettepe’de meydana gelen olayda, 6 yaşındaki ablası HNY ile odasında oyun oynayan 2 yaşındaki Reşit Sena Yılmaz, cam kenarındaki masaya geldi.

Çocuk masada oynarken dengesini kaybederek 5. katın açık penceresinden aşağı düştü.

“Reşit olmak”

Metrelerce yükseklikten düşerek ağır yaralanan çocuğu gören ablası, durumu annesine bildirdi. “Reşit olmak”bildirdi.

Bağırarak bağıran anne ve kızı aşağı inerek komşularından yardım istedi.

Hastaneye müdahale etmediler

Yaralı çocuk, komşularından birinin damadı tarafından özel bir hastaneye kaldırıldı.

Ancak ambulansla getirilmediği için çocuğa müdahale edilmediği ileri sürüldü. Çocuğu buradan alan aile daha sonra arabayla Okmeydanı’na gitti. Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, Şehir Hastanesine kaldırdı.

Minik beden kurtarılamadı

İddiaya göre özel hastanede ilk müdahalesi yapılmayan çocuk, yapılan müdahalenin ardından ağır bakıma kaldırılırken dün saat 23.00 sıralarında hayatını kaybetti.

“Kuş cama konduktan sonra masaya tırmanır”

Olayla ilgili konuşan acılı baba Serdar Yılmaz, şunları söyledi: “Olay saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Eşim evde temizlik yaparken penceredeki kuşu takip ederken çocuk masanın üstüne çıkıyor. O anda pencere açıktı ve elini kuşa atarken masadan düştü. Sonra küçük kızım annesine ‘Anne Reşit gitti’ diye sesleniyor. diyor. Eşim pencereden bakıyor, çocuğumun yerde yattığını görüyor. Aşağı koşarak oğlumu kucağına alıyor ve bizim eve 300-400 metre uzaklıktaki özel bir hastaneye götürüyor.

“Bakamayız, devlet hastanesine götürelim”

O hastane ‘Biz bakamayız, devlet hastanesine götürün’ diyor. Yoldan geçen komşumuz eşimi arabasına bindirip devlet hastanesine götürüyor. Devlet hastanesine gittiğimizde çocuğumun cansız bedeni kollarımdaydı, kendim sedyeye koydum. Orada bekledik ağır bakım falan derken saat 11 gibi çocuğumun ölüm haberini aldım.

“Sonuna kadar hastaneye şikayet edeceğiz”

Ailelerin bu konuda küçük çocuklara karşı daha dikkatli olması gerekiyor. Muhtemelen yeterince dikkatli değildik ama onların dikkatli olmasını istiyorum. Bu acıyı kimsenin yaşamasını istemiyorum. Hiçbir anne veya babanın evlat acısını yaşamasını istemiyorum. Gerçekten tarif edilemez bir acı. Hastaneyle ilgili savcılığa da şikayette bulunduk ve Sağlık Bakanlığı’na ilettik. Sonuna kadar hastaneye şikayet edeceğiz. İlk müdahale yapılmış olsaydı şu an muhtemelen bu durumda olmayacaktık.”söz konusu.

“Dışarı çıkıp pencereye bakar bakmaz ses kesildi”

Komşu Nazlı Muslu, “Damadımın evine gittim. Bir süre sonra bir çocuk ağlaması duydum. Pencereden dışarı çıkıp ona baktığımda ses kesildi. Ancak o sırada yere düşen çocuğu ailesi aldı. Ne olduğunu sorduğumda annesi cevap veremedi, çocuğu kucağında gidiyordu. Kızım da damadıma ambulans beklemek zorunda kalmasınlar diye onları hastaneye götürmesini söyledi. Damat hızla arabayı getirdi, yükledik ve hastaneye gittiler. Orada çocuğun beyin kanaması geçirdiğini ve Okmeydanı’na götürmeleri gerektiğini söylediler. Damat onları oraya götürdü ve geri dönmedi. Arayıp sorduğumuzda çocuğun hastanede olduğunu ve doktorların ilgilendiğini söyledi.

“Evin hava alması için pencereyi açtık dediler”

Akşam geri geldi ama işlerin nasıl olduğuna bakmak için tekrar geri döndü. Tekrar arayıp sorduğumuzda çocuğun vefat ettiğini söyledi. Ailesi pencerenin önüne bir masa koydu ve çocuk masanın üzerine çıktı. Evin hava alması için camı açtık dediler. Çocuk masanın üzerindeyken açık pencereden düştü. Çocuk 2 buçuk yaşındaydı”sözlerini kullandı.

Düşen oyuncakları yürek burktu

Öte yandan 2 yaşındaki Reşit Sena Yılmaz’ın fotoğrafları, yere düşen yastık ve oyuncular kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu