Ekonomi

Binance, Mevcut Varlıklarını ve Cüzdan Adreslerini Açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan FTX’in son günlerde yaşadığı kriz nedeniyle büyük bir çöküş yaşadı. O denli ki Bitcoin, yaşananlardan etkilenerek 15 bin dolar düzeylerine kadar geriledi. Olaylar, FTX’in CEO’sunun, bağımsız olduğu düşünülen bir öbür şirketi Alameda Research’ün önemli oranda FTT’ye bağlı olduğunun ortaya çıkmasıyla başladı. Bunun akabinde ise Binance devreye girdi ve elindeki FTX Token’ları satacağını açıkladı. Akabinde ise Binance’in FTX’i satın alacağı duyuruldu.

Ancak beklendiği üzere bu satın alma süreci gerçekleşmedi ve Binance, FTX’i satın almaktan vazgeçti. Tüm kripto para dünyasını sarsan bu gelişmeler piyasayı etkilemeye devam ederken artık ise Binance’ten yeni bir açıklama geldi. Dev şirket, kendi internet sitesinden ‘şeffaflık’ için paylaştığı bir gönderide mal varlıklarını ve cüzdan adreslerini tüm dünyaya sundu.

Binance’in elinde tuttuğu kripto varlıkların ölçüsünü açıkladı

Kripto devi, ‘Şeffaflık Taahhüdümüz’ başlığı altında bir paylaşımda bulundu. Resmi siteden yapılan açıklamada, cüzdan adreslerine ve varlıkların adetine yer verildi. Şirket, bu paylaşımın ekosistemde güveni oluşturma ve platform kullanıcılarının finansal maksatlarıyla uyumlu, bilinçli kararlar vermelerine imkan tanıma amacıyla yapıldığını da ekledi.

Paylaşılan varlıklar; BTC, ETH, BSC, BNB ve TRX üzerindeki büyük token’ları içeriyordu. Bunun tam bir  data seti olmadığını söyleyen şirket, tamamının denetlenmiş bir raporda paylaşılacağını söz etti. FTX’te yaşananların akabinde müşterilere teminat vermek için paylaşılan datalar, şirketin ne kadar Bitcoin (BTC), Ether (ETH), USDT, Binance USD (BUSD), USDC ve Binance Coin(BNB) tuttuğunu gösterdi.

İşte Binance’in mevcut varlıkları :

BTC 475 bin 
ETH 4,8 milyon
USDT 17,6 milyar
BUSD 21,7 milyar
USDC 601 milyon
BNB 58 milyon

Binance’in açıklamalarının tamamına ve paylaştığı cüzdan adresine buradaki kontağa tıklayarak ulaşabilirsiniz

Diğer borsalar da yakın vakitte varlıklarını paylaşmayı planlıyor

FTX’te yaşanan likidite krizinin akabinde Binance dışındaki başka kripto para borsaları da şeffaflık konusunda ataklar yapacağını duyurdu. Crypto.com CEO’su kripto platformlarının halka açık bir formda varlıklarını paylaşması gerektiğini söylerken, OKX ve Kucoin üzere dev borsalar da önümüzdeki haftalarda rezervleri hakkında bilgi vermeyi planladıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu