Ekonomi

Cevdet Yılmaz’dan enflasyon ve istihdama ilişkin açıklama

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz 2023 Temmuz-Eylül “3. Çeyrek” Dönemin istihdamı, genç işsizliği ve işsizlik oranları hakkında bilgiler paylaştı. Enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımlar atıldığını belirten Yılmaz, ekonomide üretim yaratma kapasitelerini güçlü bir şekilde sürdürdüklerini belirtti.

İlgili Makaleler

‘ENFLASYONLA MÜCADELEDE KARARLI ADIMLAR ATILIYOR’

Yılmaz şunları paylaştı: “Enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımların atıldığı bu dönemde, ekonomimiz güçlü bir şekilde istihdam yaratma yeteneğini sürdürürken, Genç istihdamı da dahil olmak üzere istihdam artıyor ancak oran oranları düşmeye devam ediyor.

BİR ÖNCEKİ ÇEYREĞE GÖRE İŞSİZLİK ORANI 9,2’YE AZALDI

2023 Temmuz-Eylül ‘III. Çeyrek boyunca; İstihdam edilen kişi sayısı bir önceki çeyreğe göre 124 bin kişi artarak 31 milyon 724 bin kişiye ulaştı. 15-24 yaş arası genç nüfusta işsizlik oranı bir önceki çeyreğe göre 0,7 puan azalarak yüzde 17,1’e geriledi. İşsizlik oranı ise 0,5 puanlık düşüşle yüzde 9,2 oldu.”Belirtti:

Yılmaz, paylaşımında gelecekte daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye için işsizlikle mücadeleye ve istihdam dostu politikalar izlemeye devam edeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu