Haber

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Halikarnas Etabı Tamamlandı

– Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Halikarnas Etabı tamamlandı

Dereceye girenlere ödülleri verildi

MUĞLA – Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve iki etap halinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’nın ilk etabı Halikarnas 100. Yıl Kupası’nda dereceye girenler ödüllendirildi.

14 ülkeden 45 takımda 450’den fazla sporcunun Ege’nin masmavi sularında, muhteşem doğal güzellikler arasında kıyasıya mücadele ettiği yarış, toplamda 250 deniz milinden oluşan parkurda geçildi. Bodrum-Marmaris-Bodrum güzergahında yerli ve yabancı sporcular tarafından büyüleyici bir atmosferde gerçekleştirilen yarışta boyları 9 ile 15 metre arasında değişen “IRC” ve “Traveler” sınıfı yelkenliler yarıştı.

En az 2, en fazla 15 kişilik takımlardan oluşan gruplar teknelerde yarışırken, yarışçılar oldukça sıcak bir havada, oldukça zorlu ve çekişmeli bir etapta uzun ve güçlü bir parkurda mücadele etti. Dereceye giren takımlar ödüllerini Bodrum Kalesi Kuzey Açması’nda düzenlenen ödül töreninde aldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç, Muğla Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Bodrum Valisi Bilgehan Bayar, Sahil Güvenlik Güney Ege Komutanı Binbaşı Akın Çoşkunlar, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Yelken Federasyonu Başkanı Hasret Akdurak , Bölüm başkanları. ve sporcular.

Mustafa Erol da unutulmadı

Törende protokol üyeleri tarafından dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Yarışta kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Nova Grup Kaptanı Mustafa Erol da unutulmadı. Nova ekibi ödüllerini alırken tüm grupların kaptanları da sahne aldı.

İstanbul Açıkdeniz Yat Yarışları Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanlığı himayelerinde dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonumuz her yıl üzerine yenilerini ekleyerek devam ediyor. Elimizden gelen çabayı sürekli gösteriyoruz ama maalesef böyle şeyler oluyor. Düşüncemiz bu geceyi belki de ertelemekti. hiç yapmamak ama sevgili Mustafa’ya bir veda borcumuz var.”

Yelken yarışlarının ikinci etabı, Cumhuriyetin 100. yılında 27-29 Ekim tarihlerinde kıtaların buluşma noktası İstanbul’da yapılacak.

Halikarnas 100. Yıldönümü Kupası Tüm Klasmanlar Genel Klasmanında dereceye girenler şöyle:

IRC 0 Kazanan Taranov Maxim liderliğindeki Magic Twelve Takımı

IRC 1 Kazanan Timofey Zhbankov yönetimindeki Rossko Racer

Rytov Igor yönetimindeki IRC 2 Kazanan Bogatyr

IRC 3 Kazanan Viktor Zakharov yönetiminde Uzay Jokeyi

IRC 4 Kazanan Kaan Parlas yönetimindeki Cygnus

Seyyah Kazanan Haliç Su Sporları Kulübü Semih Pekyörür liderliğinde

Wanderer B Kazanan, Hasan Basri Aslan yönetiminde Mavi Düşler

Urcun Canel yönetiminde Traveller C Kazanan DHL AsOne

ofhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu