Haber

Dodurga Beldesine Doğalgaz Sevkiyatına Başlandı

Orta ilçeye bağlı Dodurga beldesine doğalgaz arzının başlaması münasebetiyle tören düzenlendi.

İlçe meydanında düzenlenen törende konuşan Kaymakam Yardımcısı Mehmet Zahid Uzun, köy, belde ve ilçelere yapılan hizmetler sonucunda yapılan açılışların tüm yorgunluğu unutturduğunu söyledi.

Uzun, Dodurga’nın ilçe olması sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, doğalgazın hayırlı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kaşıkcı, muhtar olarak göreve geldiği günden beri çalıştığını söyledi.

Dodurga ilçesinin 50 yıllık sorununun çözüldüğünü belirten Kaşıkcı, “Amaç hizmet ve iyi niyet olunca Rabbim farkında olmadan imkanları önünüze seriyor. Biz bunları sizinle başardık.” söz konusu.

Dodurga’nın yeniden ilçe statüsüne kavuştuğunu ve 3 Temmuz 2022’de seçim yapıldığını hatırlatan Kaşıkçı, “Kasabamızda doğalgaz var, Allah nasip etti, bugün açılışını yapıyoruz. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. katkıda bulunduk. Hizmet etmek için buradayız.” dedi.

Kargaz Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara, bu sevinci Çankırı’da 16 yerde yaşadıklarını, Yapraklı ve Bayramören ilçelerinin ise kaldığını belirterek, doğalgazın hayırlı olmasını diledi.

Eski milletvekili Salim Çivitcioğlu, 3 Temmuz öncesi bir konuşma yaptıklarını, bugün verdikleri sözlerin ise hizmet olarak iade edildiğini kaydetti.

Görevi neyse onu yapmaya devam edeceğini söyleyen Civitcioğlu, doğalgazın hayırlı şekilde kullanılması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri meşaleler yakarak ilçeye ilk doğal gazı verdi.

haberkarkamis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu