Haber

Fethi Sekin’in şehit olduğu saldırının emrini o vermişti: MİT etkisiz hale getirdi.

MİT, Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK özel harekât komutanlarından Alişer Çiya kod adlı Abdulkahar KARASAÇ’ı etkisiz hale getirdi. 2017 yılında polis memuru Fethi SEKİN’in şehit olduğu İzmir Adliyesi saldırısının emrini A. KARASAÇ’ın verdiğini tespit eden MİT, bölgedeki casusları ile bulunduğu kişi ve yerleri yakından belirledi.

MİT, Terörden Arananlar Listesi’nde gri kategoride yer alan Abdulkahar KARASAÇ’ın örgütün özel güç biriminde sorumlu seviyede faaliyet gösterdiğini ve ayrıca örgütün kullandığı uçakları geliştirdiğini belirledi.

MİT YAKIN TAKİP ETTİ

Abdulkahar KARASAÇ’ın terör örgütü tarafından özel kuvvetlere bağlı havacılık biriminin sorumluluğuna götürüldüğü ve bombalı saldırıyı organize ettiğinin tespit edilmesi üzerine MİT yetkilileri tarafından çevredeki saha ekiplerine talimat verildi. ülkemize yönelik eylem ve saldırılar ile bu yönde çalışmaya devam etmektedir. Alişer Çiya Kod Abdulkahar KARASAÇ, MİT’in Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirdiği çalışma/operasyonla uzun süren takip çalışması sonucu etkisiz hale getirildi.

ALİŞER ÇİYA KOD ABDULKAHAR KARASAÇ KİMDİR?

Alişer Çiya Kod Abdulkahar KARASAÇ, 2017’de İzmir Adliyesi’ne düzenlenen saldırıyı planlayan örgüt mensupları arasında yer aldı ve terör örgütünün İstanbul Özel Kuvvetler’de faaliyet göstermesinin ardından polis memuru Fethi SEKİN’i şehit etti. KARASAÇ, Irak’ın kuzeyine kaçtıktan sonra örgütün Özel Kuvvetler birimine bağlı Havacılık Birimi’ne bağlı olarak Suriye ve Irak’ta faaliyet göstermiştir.

Abdulkahar KARASAÇ aynı zamanda ülke için maket uçak ve insansız hava aracı baskınlarının planlayıcısı ve uygulayıcısıydı.

Güvenlik kaynakları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve güvenlik güçlerine yönelik eylemlerde yer alan hiçbir teröristin MİT’ten kaçamayacağını vurgulayarak, dünyanın neresinde olursa olsun teröristlerin MİT’in radarına yakalanacağını ve mutlaka cezalandırılacağını vurguladı. Bir gün MİT tarafından.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu