Haber

İçişleri Bakanlığı İBB için harekete geçti! Terör soruşturmasına ilişkin rapor Başsavcılığa sunuldu

İçişleri Bakanlığı Mülki Müfettişliği tarafından İBB ve bağlı ortaklık ve iştiraklerinde işe alınan personelin işe girişine ilişkin başvuru raporu düzenlendi. Rapor, memur ve özel soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edildi.

SAVCI HÜKÜMETİNİN AÇIKLAMASI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği tarafından İBB ile bağlı ve bağlı ortaklıklarında işe alınan personelin istihdamına ilişkin hazırlanan tevdiat tutanağı Başsavcılığımızın memur ve özel soruşturma dairesine teslim edilmiştir. Savcılık.”

NE OLDU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz haftalarda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mersin Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin yaptıklarını anlatacağım” ifadelerini kullandı. haftaya bir basın toplantısıyla terör örgütlerine

BAKAN SOYLU: 1668 KAYITLI KİŞİ VE YAKINLARININ TERÖR KAYDI VAR

İBB çalışanlarına ilişkin verileri daha sonra kameralar önünde paylaşan Soylu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk kez işe aldığı 15 bin 125 kişi hakkında herhangi bir güvenlik soruşturması talebinde bulunmadı ve değerlendirme komisyonu oluşturmadı. ismiyle temas/ilişki kaydı olduğu belirlendi. Söz konusu 1668 kişinin dağılımı şöyle: FETÖ/PDY 875, PKK/KCK 432, DHKP/C 143, THKP/C 66 , TKP/ML 64, MLKP 33, DEAŞ 3, El Kural 1 ve diğer örgütler 51. Soruşturmaya konu olan 1668 kişiden 6’sının PKK adına kırsalda silahlı faaliyetlerde bulunduğu belirlendi. /KCK terör örgütü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu