Haber

Kadınlar Voleybol Turnuvası TSYD Adana Şubesi ve Çukurova Belediyespor işbirliğiyle düzenlenecek

Türkiye Spor Yazarlar Derneği (TSYD) Adana Şubesi ile Çukurova Belediyespor iş birliğinde düzenlenen Kadınlar Voleybol Turnuvası, 15-17 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. 3 gün boyunca tek devreli lig usulünde oynanacak turnuvanın bilet fiyatları 20 lira olarak belirlendi.

15-17 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek TSYD Adana Şubesi Kadınlar Voleybol Turnuvası’nın tanıtım toplantısı TSYD Adana Şubesi’nde gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında altyapıya ilişkin işbirliğine ilişkin de açıklama yapıldı. Çukurova Belediye Başkanı ve Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Onursal Lideri Soner Çetin, TSYD Adana Şube Başkan Yardımcısı Engin Kanber, Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Baş Antrenörü Mustafa Umut Uysal, ASKF Lideri Ahmet Bozan, Çukurova Belediyesi Spor Kulübü grup kaptanları Hazal Selin Uygur ve Parıltı Sevil Gökbudak katıldı. toplantı. ve Karespor Lideri Ümit Adaş.

PROGRAM ONAYLANDI

15 Eylül’de başlayacak turnuvanın programı da belli oldu. Turnuvanın açılış maçı 15 Eylül Cuma günü saat 16.00’da Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ile PTT SK arasında oynanacak. Çukurova Belediyesi SK, saat 18.00’de Karayolları ile karşılaşacak. 3 gün sürecek turnuva tek turlu lig yöntemine göre oynanacak. Turnuvanın bilet ücretleri 20 lira olarak belirlendi. Biletler Passo.com.tr üzerinden satışa sunulacak.

‘HER YIL GELENEKSEL OLARAK OLMASINA YARDIMCI OLMAK İSTİYORUZ’

Turnuvaya ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirten Çukurova Belediye Başkanı ve Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Onursal Lideri Soner Çetin, “Böyle bir ortamı görmek beni çok memnun etti. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen önemli basın toplantılarından birini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca kendisiyle de konuştum. TSYD Başkanı Oğuz Tongsir telefonda kendisini de davet ettim. Kendisi de çok keyifli olduğunu ve gelmeye çalışacağını söyledi. Biz bu turnuvayı her yıl bir klasik olarak düzenlemek istiyoruz. İnşallah yapacağız. Biz de isteriz. Turnuvaya katıldıkları için Muratpaşa Belediyesi Sigorta Mağazası’na, PTT Spor Kulübü’ne ve Karayolları Spor Kulübü’ne teşekkür ederiz. Turnuvaya katılacakları maçlarında kendilerine başarılar dileriz. Umuyoruz ki Sultanlar Ligi’ndeki tüm takımlarla karşılaşacağız. değerli, ligde. Hepinizin bildiği gibi Sultanlar Ligi dünyanın en kaliteli, en iyi takımların yer aldığı ligi ve biz bu ligde mücadele ediyoruz. Artık daha da fazla ilgi görmeye başladı. Kadın voleybolu Atatürkçü bir duruşa sahip bir ikon haline gelmiştir. Bu kızlarımız Atatürk’ün kızlarıdır ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına verdiği önemi göstermesi açısından çok güzel işler yapıyorlar. Bu anlamda hem bu şehrin yöneticisi olarak, hem de ülkesini seven bir belediye başkanı olarak bu işten gurur duyuyorum. Daha uzun yıllar yaşamayı diliyorum. “Takım olarak geçen sezon kaçırdığımız Play Off’lara bu sezon girip Çukurova ve Adana’nın adını Avrupa kupalarında duyurmak istiyoruz.”

‘GURUR DUYMAK’

TSYD Adana Şube Başkan Vekili Engin Kanber, “TSYD olarak her zaman sporun içerisindeyiz. Turnuvanın TSYD Kupası adı altında yapılması bize büyük mutluluk veriyor. Adana’ya gelecek tüm takımlara başarılar diliyorum. Yıllar sonra böyle bir heyecanı Adana’da yaşamak gurur verici. Teşekkür ederim” dedi.

‘TAKIMLARA BAŞARILAR’

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Baş Antrenörü Mustafa Umut Uysal şunları söyledi. “Kupa için TSYD ailesine teşekkür ederken, “Bu turnuva her iki açıdan da önemli. Birincisi TSYD Kupası maçlarını oynayacağız. İkincisi ise Adana’da maç yapamadık. Hazırlık maçları için başka şehirlere gidiyorduk. Bu açıdan evimizde oynayabilmemiz çok önemli. Katılan takımlara başarılar diliyorum. Çok güzel bir turnuva olacak dedi.

ASKF Başkanı Ahmet Bozan, turnuvayı düzenleyenlere teşekkür ederek, katılacak tüm takımlara başarılar diledi.

KARESPOR İLE ALTYAPI İŞBİRLİĞİ

TSYD Turnuvası’nın tanıtımının ardından altyapıda yapılacak çalışmalara ilişkin açıklama yapıldı. İşbirliği yaptığımız Karespor Başkanı Ümit Adaş bilgi verdi. Adaş, “Liderim Soner uzun zamandır altyapıya atak yapmak istiyordu. Biz de böyle bir oluşumun içinde olmak istiyorduk. Bugün koşullar oluştu. Biz de bazı fırsatlar sunmak istedik. Liderimiz Soner Çetin her zaman” dedi. Bize destek verdi. Adanalı çocuklarımız Çukurova Belediyesi ile Sultanlar Ligi’nde” “Onun Türkiye’de oynaması ve rekabetçi olması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu