Haber

Kayseri’den kısa

Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliği ve hayırsever iş birliğiyle hizmete açılan Serpil-Mehmet İstahlı Hasta ve Yakınları Konukevi, beyin sarsıntısından kurtularak hastanede tedavi gören depremzede yakınlarını ağırlıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kent Hastanesi’nde tedavi gören hastaların yakınlarının temel ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanırken, kahvaltı ve yemek servisi de sunuluyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, depremzedelerin yanında olduklarını belirtti.

Elbistan’da Develi Container City çalışmaları başladı.

Ekipler, Develi Kaymakamı Mehmet Tunç başkanlığında Elbistan’da inşa edilecek 100 konteyner kapasiteli Develi Konteyner Kent için altyapı çalışmasına başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Mehmet Cabbar, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Güçlü ve Mustafa Temur ile ekiplerin Elbistan’a ulaşarak çalışmalara başladığını belirtti.

Talas Belediye Meclisi’nde 12 madde kararlaştırıldı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın başkanlığında yapılan toplantıda Yalçın’a, Kahramanmaraş’ın Onikisubat Belediyesi ile ‘kardeş şehir’ protokolü imzalanması ve çeşitli imar ve bayındırlık konuları kapsamında yapılacak yardımları düzenleme yetkisi verildi.

İlçede kalan depremzedelere de talep etmeleri halinde Talas Mezarlığı’ndan ücretsiz defin yeri verilmesine karar verildi.

Ayrıca Talas’ta kalan ve evlenmek için başvuranlardan evlilik cüzdanı harcı alınmamasına karar verildi.

Öte yandan Almanya’nın Krefeld kentinde yaşayan gurbetçilerin sağladıkları 5 bin euro ve 300 bin liranın depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları için kullanılması şartıyla belediyeye bağışlanması talebi kabul edildi. oybirliğiyle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu