Haber

Kılıçdaroğlu’nun mesajı İBB’nin 4. yıl etkinliğinde okunmadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ’23 Haziran Demokrasi Şenliği’ etkinliği düzenlendi. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun etkinlikte okunmasını rica eden notu okunmadı. Kılıçdaroğlu gönderdiği mesajda, “Milletimizin de desteğiyle hem yönettiğimiz il ve ilçe belediye sayısını koruyacağımıza hem de yeni belediyeler kazanarak yerel yönetimlerdeki başarımızı pekiştireceğimize eminim. Bu duygu ve düşüncelerle, başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere, oradaki tüm arkadaşları yürekten selamlıyorum.

Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göreKılıçdaroğlu’nun gönderdiği açıklama şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, değerli yol arkadaşları ve değerli katılımcılar… Sizleri en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

İstanbul’da büyük bir taraftara transfer, kayırmacılık, ayrımcılık, halka değil taraftara hizmetin bitmesinin üzerinden tam 4 yıl geçti. Evet, o kudretli demokrasinin ortaya çıkışından bu yana tam 4 yıl geçti, hukuk çiğnendi, millet iradesi hiçe sayıldı ama halk iradesini daha güçlü gösterdi.

Unutmayın 23 Haziran’da parti teşkilatımız ve büyükşehir belediye başkan adayımız ilçe ilçe, ilçe ilçe, sokak sokak çalıştı. Çok ter döktü ve İstanbul halkı için verilen emeğin karşılığını İstanbullular verdi. O günkü mutluluğumu ve yerel düzeyde demokrasinin inşası sürecinde gösterdiğimiz ortak çabayı asla unutmayacağım. Bunun için başta İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu olmak üzere; İl teşkilatımıza, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve yol arkadaşlarına en içten teşekkürlerimi sunuyorum. İstanbullulara verdiği sözleri bir bir tutan, yatırımlar yapan ve son 4 yılda metro üretiminde rekorlar kıran bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görmek gurur verici.

Önümüzde bir yerel seçim daha olacak. Biz de büyük bir gönül rahatlığıyla “yerel yönetimlerde yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek milletimizin desteğini isteyeceğiz. Milletimizin de desteğiyle, yönettiğimiz il ve ilçe belediye sayısını koruyacağımıza ve yeni belediyeler kazanarak yerel yönetimlerdeki başarımızı pekiştireceğimize eminim. Bu duygu ve niyetlerle, başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere, oradaki tüm arkadaşları yürekten selamlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu