Ekonomi

SASA sermaye artırımı için SPK’ya başvurdu

Investing.com – Sasa Polyester, çıkarılmış sermayesinin artırılması için SPK’ya başvuruda bulunduğunu bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurdu.

Sasa PolyesterKAP’a yapılan açıklamada, 8 Şubat 2024 tarihli yönetim kurulu kararı uyarınca şirketin çıkarılmış sermayesinin artırılması için 14 Şubat 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulduğu belirtildi. nakit ve özel yerleştirme.

İlgili Makaleler

Planlanan nakit ve tahsis edilen sermaye artırımı kapsamında mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanacak. SPK’nın onay vermesi durumunda ihraç edilecek hisselerin tamamı, şirketin hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.’ye özel olarak satılacak.

8 Şubat tarihli açıklamada özel sermaye artırımı yoluyla elde edilecek fonun kullanımına ilişkin bilgi paylaşıldı. Şirket, Erdemoğlu Holding A.Ş.’ye toplam 4.365.000.000 TL satış geliri tahsis etti. Ekim 2023 – Aralık 2023 döneminde şirkete nakit olarak hissedar kredisi olarak yatırılan ve şirket hesaplarında “İlişkili Taraflara Borçlar/Erdemoğlu Holding A.Ş.” Madde kapsamında takip edilen şirket borçlarından mahsup edileceğini belirtti. Buna göre Erdemoğlu Holding A.Ş. bedelini şirketin banka hesaplarına yatırmış olup, tutarın %50’si yatırımların finansmanında, %40’ı kredi ödemelerinde ve %10’u işletme sermayesi ihtiyacında kullanılmıştır.

SASA hisselerinde son durum

19 Ocak’tan bu yana yükseliş ivmesini sürdüren SASA, bu hafta 40 TL’ye yükseldi ve ardından hafta ortasında yüzde 2’ye yakın fiyat artışıyla düşük bir ivmeyle yoluna devam etti.

InvestingPro, başta borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri olmak üzere, yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu