Yaşam

Smash Mouth’un solisti Steve Harwell hayatını kaybetti

“All Star” ve “I’m a Believer” adlı müzikleriyle tanınan Smash Mouth’un kurucu ortağı Steve Harwell, ABD’nin Idaho eyaletindeki Boise kentindeki evinde karaciğer yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Smash Mouth grubunun yöneticisi Robert Hayes, Harwell’in ölüm haberini doğruladı. Harwell’in “barışçıl bir şekilde öldüğünü” belirten Hayes, “Steve Smash Mouth’tan iki yıldır emekli oldu. Grup yeni vokalist Zach Goode ile turneye çıkmaya devam ediyor. Ancak Steve’in mirası müzik aracılığıyla yaşayacak. Smash with Steve. Mouth satıldı. dünya çapında 10 milyondan fazla albüm yayımladı ve iki #1 hit single, beş Top30 single, üç Hot 100 single, dört Billboard 200 albümü ve bir Grammy adaylığıyla listelerde zirveye yerleşti.

‘ROMA MUMU GİBİ GÖKYÜZÜNE YÜKSELEN, HAYATTAN DAHA BÜYÜK BİR KARAKTERDİ’

Hayes şöyle devam etti: “Steve’in ikonik sesi kendi kuşağının en tanınabilir seslerinden biriydi.” Hayes, “Steve Harwell gerçek bir Amerikalıydı. Hayatın kendisinden daha büyük bir karakterdi, bir Roma mumu gibi gökyüzüne yükseliyordu. Steve dolu dolu bir hayat yaşadı. Ölmeden önce evrenin her yerinde parlak bir şekilde yandı” dedi. .

Harwell müzik kariyerine San Jose, California’daki FOS (Konuşma Özgürlüğü) setinde rap müzisyeni olarak başladı. Grubun dağılmasının ardından 1990 yılında arkadaşı davulcu Kevin Coleman ile çalışmaya başladı. Daha sonra gitarist Greg Camp ve basçı Paul De Lisle ile sahneye çıktı. Takımın ilk albümü “Fush Yu Mang”, Smash Mouth olarak bilinen, 1997’de piyasaya sürüldü. Albümün The Walkin’ on the Sun bölümü, Billboard’un Contemporary Rock Tracks listesinde bir numaraya yükseldi. Setin ikinci albümü “Astro Lounge”da “Shrek” sineması da dahil olmak üzere birçok sinema yapımında yer alan “All Star”ın müzikleri yer aldı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu