Haber

Bekir Bozdağ’dan ‘İmralı’ İddialarına Yanıt: “Teknik Ekip Oraya Gidiyor Öcalan’la Alakası Yok”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, PKK lideri Abdullah Öcalan ile İmralı’da görüşme iddialarına yanıt verdi. Bozdağ, ‘Teknik ekip oraya gidiyor. Bunun Öcalan’la bir ilgisi yok” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı’ya bir heyet gönderildiğini iddia etmişti.

Akşener, Az önce İmralı’ya adam gönderdiler, yardım istediler. Kimin gönderildiğini biliyorum. Politikacıysa adını hemen söylerim. Yargıdan birini gönderdiler’söz konusu.

AK Parti’nin Diyarbakır’da ilk olağan milletvekili adayı olarak gösterdiği Galip Ensarioğlu da dün yaptığı açıklamalarda hükümetin Öcalan ile sürekli görüştüğünü ifade etti.

“Devlet Öcalan ile sürekli temas halinde. Öcalan çözüme katkıda bulunmak istediğinde, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne, bu silahlı şiddetin bitmesine katkıda bulunmak istediğinde, devlet buna inanırsa bu tür görüşmelere devam eder.’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a bugün katıldığı bir programda Akşener’in kelam konulu tezi soruldu.

CNN Türk’e konuşan Bozdağ, şunları söyledi:

Yalan söylüyorlar. Zaman zaman teknik heyetler ellerinde belge olduğunu söyledikleri bölümleri harcarlar. Böyle bir görevde yapılan işi çarpıtıyorlar. Öcalan’la alakası olmayan işleri, teknik atamaları, yazışmaları çarpıtıyorlar çünkü yazışmaları alıp Öcalan’la görüştüler.

O kağıtlarda ne yazdığını biliyorum. Bu ahlaki bir mesele. Orada çok fazla teknik sorun var. İşte teknik grup gidiyor. Bunun Öcalan’la alakası yok. Teknik sorunları gidermek için yapılanlar.

Kandil, Kılıçdaroğlu’nu desteklediğimiz için açıklama yapıyor. Ne dediler, terör varsa biz yokuz. Bunu söylediklerini çiğnemek için söylüyorlar. O hakimin adını açıklayın. O belgeleri vermezlerse yarın basına vereceğim. yayınlamalarını rica ediyorum

Ensarioğlu’nun kullandığı terimler Bakan Bozdağ’a sorulmadı.

haberoltu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu