Haber

Hilmi Daşdemir Ensonhaber’de muhalefetin seçim sürecini eleştirdi

Türkiye’nin yoğun seçim gündemi sona erdi.

Türkiye’nin Yüzyılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde başladı.

Ensonhaber.com’un YouTube kanalındaki Gündem Özel Programı’nda yankı uyandıran seçim süreci detaylı bir şekilde ele alındı.

Seçimin ardından programlarına devam eden Ensonhaber’in bugünkü konuğu kamuoyu araştırmacısı Hilmi Daşdemir oldu.

Daşdemir, Moderatör İlker Koç, “Ekrem İmamoğlu aday olsaydı seçimlerde şansı olur muydu?”soruyu yanıtladı.

“Ekrem İmamoğlu da olsa, Mansur Yavaş da olsa seçimi kazanamazlardı”

Terör örgütünün takviye aldığı muhalefet ittifakının kim olursa olsun aday olduğunu vurgulayan Daşdemir, şöyle devam etti;

Ekrem İmamoğlu’nun şansının çok yüksek olduğunu söyleyemem. Bazılarının tezinin aksine, Kılıçdaroğlu veya Kılıçdaroğlu dışında Mansur yavaş da olsa, Ekrem İmamoğlu da olsa seçimi kazanamayacaklarını savunuyorum. Çünkü destekçisi kim olursa olsun PKK olacak ve bir daha PKK’dan başka söz söyleyemeyecekti. Mansur Yavaş da gidip HDP ile ilgili bazı güzelleştirmeler yaptı. Olayı bu şekilde okumak daha net anlaşılabilmesi için gereklidir.

“Türk milleti terör örgütüyle işbirliği yapacak hiç kimseye boyun eğecek durumda değildir”

Türk milleti PKK terör örgütüyle işbirliği yapacak hiç kimseye boyun eğecek durumda değildir. 2014’ten beri Erdoğan yüzde 52 oy alıyor, arkasında yüzde 48’lik bir blok var. Her şeye rağmen yakın zamanda dünyanın en büyük salgınını yaşadık ve bunun etkisi oldu. Öte yandan son 3-5 asrın en büyük felaketini yaşadık. Bütün bunlara rağmen bunu kendi toprak bütünlüklerine tehdit olarak gören bu seçmenler gidip Erdoğan’a oy verdiler. Deprem bölgelerinden alınan oylara baktığımızda bu tablo daha net ortaya çıkıyor.

ibradiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu