Haber

Seçim Yapan CHP’lilere Saldırı: ‘Saldırıya Uğrayan Kadınlardan Biri 70 Yaşında’

ku Tahya’da 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışan CHP Kadın Kolları üyeleri kümes saldırısına uğradı. Olayla ilgili konuşan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Kadın kollarımız pazar yerinde seçim çalışması yapıyordu. Pazarcı oldukları iddia edilen iki kişi, üyelerimize broşür dağıtmamaları gerektiğini söyleyerek ağır suçlamalarda bulundu. Sonra tribüne saldırdılar. İki kadın üyemizi de darp ettiler. Saldırıya uğrayan kadınlardan biri 70 yaşında” dedi.

“Saldırıya uğrayan kadınlardan biri 70 yaşında”

Cumhuriyet gazetesinden Cengiz Karagöz’ün haberine göre CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, saldırıda yaralanan iki kişinin sağlık durumlarının yeterli olduğunu söyledi, “Kadın kollarımız pazar yerinde seçim çalışması yapıyordu. Pazarcı oldukları iddia edilen iki kişi, üyelerimize broşür dağıtmamaları gerektiğini söyleyerek ağır suçlamalarda bulundu. Sonra tribüne saldırdılar. İki kadın üyemizi de darp ettiler. Saldırıya uğrayan kadınlardan biri 70 yaşında”söz konusu.

Olayla ilgili şikayette bulunduklarını kaydeden Kasap, şunları kaydetti: “Özgür ve demokratik bir ortamda tanıtım yapmamızı engelleyerek kadın üyelerimize saldırdılar. Hem demokratik haklarımızı gasp ettiler hem de kadına şiddet uyguladılar.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu