Ekonomi

Son’un rolü Arnault’nun lüks imparatorluğunda büyüyor

Bernard Arnault’un ikinci çocuğu Antoine, ailenin lüks şirketler grubu LVMH’deki hisselerinin çoğuna sahip olan holding şirketi Christian Dior SE’nin CEO’su oldu.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, 45 yaşındaki Antoine Arnault, Christian Dior’un CEO’su ve Başkan Yardımcısı olarak 71 yaşındaki Sydney Toledano’nun yerini alacak.

Bu yılın başlarında Bernard Arnault, LVMH üzerinde uzun vadeli aile kontrolü sağlamak için holdingte bazı ayarlamalar yaptı. Bu düzenlemelerin bir parçası olarak şirket, CEO yaş sınırını kaldırdı ve 73 yaşındaki Arnault’nun 80 yaşına kadar yönetimde kalmasına izin verdi.

Arnault’un beş çocuğu LVMH’de veya onun markalarından birinde çalışıyor. Kızı Delphine, grubun en büyük markası Louis Vuitton’da işlerden sorumlu üst düzey yöneticidir. Kanadalı konser piyanisti Helene Mercier ile ikinci evliliğinden olan en küçük oğlu da işin içinde. Alexandre, yaklaşık iki yıldır Tiffany & Co.’da ürün ve iletişimden sorumlu. Frederic, İsviçreli saat üreticisi Tag Heuer’i yönetirken Jean, Louis Vuitton’da saat kategorisini geliştirmeye çalışıyor.

Bernard Arnault ve ailesi, 185,3 milyar dolarlık servetiyle şu anda dünyanın en zenginleri listesinde 2. sırada yer alıyor. Forbes’in haberine göre Çarşamba günü Tesla’nın CEO’su Elon Musk, kısa bir süreliğine dünyanın en zengin insanı unvanını Louis Vuitton’ın ana şirketi LVMH’nin CEO’su Bernard Arnault’a kaptırdı ancak Musk daha sonra yeniden birinciliğe yerleşmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu