Teknoloji

Stabilite Yapay Zekası, “Kararlı Yayılımdan Daha İyi” Olduğu Yeni Üretken Yapay Zekasını Duyurdu: Stabil Kademeli Tanıtılıyor

Kararlı AI şu anda Stabil yayılma görsel üreten yapay zeka alanında pazar lideri konumundadır. Kararlı Yayılma aynı zamanda metinden görüntü üreten diğer birçok yapay zeka aracının da temelini oluşturur. yeni versiyon Kararlı KademeliStabilite ile birlikte yapay zekanın yaratıcılığını ve verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Sadece görseller yaratmakla kalmayacaksınız

Kararlı Cascade, görseller oluşturabilir ve yarattığı görüntünün varyasyonlarını ortaya çıkarabilecektir. Ayrıca mevcut bir görüntünün çözünürlüğünü artırmak için de kullanılacaktır. Diğer özelliklerin yanı sıra, oluşturulan görüntü yalnızca belirli bir kısmı düzenlemek,Eski görsellerden yeni görseller oluşturma gibi özellikler de mevcut.

Yeni model şu anda GitHub’da araştırmacıların kullanımına açık, ancak ticari kullanım henüz başlamadı. Öte yandan Stable Cascade, Google ve hatta Apple gibi şirketlerin kendi görsel yaratımları ve üretken yapay zeka modelleri için de anlayışlı bir yapıya sahip. Üstelik teknik açıdan bakıldığında durum oldukça farklı. Stable Diffusion gibi tek büyük model olmayan Stable Cascade, Würstchen mimarisiyle buluşturuldu. üç farklı modeldenoluşturulmuş.

Stable AI’den yapılan açıklamaya göre bu sistemde komutlar daha küçük modüllere ayrılıyor. Bu sayede yapay zeka, komutları daha verimli bir şekilde takip edebiliyor ve daha az işlem gücü gerektiriyor. SDXL modeli (mevcut model) 22 saniyede görüntü oluştururken bu sefer yeni modelle 10 saniyeye kadarAşağı geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu